top of page
Search

Darbs no mājām - ko darīt, lai tas būtu efektīvs


Mana pieredze ar darbu no mājām ir nu jau vairāk kā 10 gadus ilga. Paveicās jau ar to, ka tā laika darba vieta mīlēja (un vēl joprojām mīl) iet laikam pa priekšu, tā kā tehnoloģijas ir bijušas pieejamas. Tomēr tajos senajos laikos tas bija vairāk tāds statusa izbaudīšanas līdzeklis, jo ne visiem tādas iespējas bija - pēc pilnas darba dienas birojā vēl vakarā, kad bērni nolikti gulēt, pāris stundiņas pastrādāt 🙂.


Uzsākot savu individuālo konsultāciju biznesu, pieslēdzos praktiski tikai darba no mājām - mārketings, piedāvājumu gatavošana, mācību materiālu izstrāde, rēķinu izrakstīšana - tam visam vajadzēja notikt mājās. Ja ar to šķiet par maz, vēl arī studēju doktorantūrā, kas prasa lasīt daudz un vēl arī saprast to, kas ir izlasīts. Fonā - neskaidra un nestabila ienākumu plūsma, un 3 mazi bērni, no kuriem viens ir zīdainis, bet viens iet bērnudārzā un regulāri slimo.

Kā es rīkojos?

1) man ir noteikts grafiks darbam - cikos sāku - cikos beidzu (ieteicamais ritms 1,5h stundas darbam, tad 30 min. pārtraukums, 1,5h darbam tad 1,5h pārtraukums, vēl 1,5h darba un 30 min pārtraukums un tad vēl 1,5 h darbam); 2) es pucējos, lai "ietu uz darbu". Man palīdz safokusēt domas un enerģiju; 3) kad strādāju domāju tikai par "darbu" - nekādi FB, nekāda izžaujamā veļa vai vēl kaut kas tikpat svarīgs; 4) tā kā ir daudz laika (nav jātērē sēžot sastrēgumā, lai nokļūtu darbā un vispār vajag iet ārā pastaigāt), varu ļaut domām izdomāties un darīt tikai to, kas patiešām ir svarīgs; 5) katru dienu esmu definējusi vienu lietu, ko noteikti izdarīšu (man ir labi, es pati sev esmu priekšnieks, bet, ja tavējais priekšnieks, arī kaut kur tagad strādā attālināti pirms ķerties pie darbiem sazinies ar viņu un vienojies, kas ir tagad pats svarīgākais, jo situācija mainās ļoti strauji); 6) regulāri uzturu kontaktu ar saviem klientiem un līdzīga darba darītājiem, lai nenonāktu sociālā izolācijā (dienas beigās sazinies ar savu vadītāju un kolēģiem par to, kā tu šodien juties, kā gāja un kas labs paveikts uzrīkojat tādu virtuālo kafijošanu - no sākuma būs jocīgi, bet tad pierod :))

Kamēr šo rakstīju, uztaisīju arī prezentāciju, ceru, ka tev arī noderēs. Piesakies te: https://forms.gle/4nHX8PzCENyE6HmM9, virtuālai sarunai, kā efektīvi strādāt no mājām.

Comments


bottom of page