top of page
Search

Tavas attīstības plāns


Nenoliedzami tas ir grūts darbs. Tāpēc vislabākā situācija ir, ja cilvēks var kļūt par to, kam viņam ir jābūt, darot savu darbu. Tapt par to, par ko Tu vari kļūt ir arī nepārtraukta izaugsme un attīstība. Daudzi uzņēmumi cilvēkiem palīdz. Pat tad, kad cilvēki paši varbūt labprāt būtu iestiguši savas komforta zonas apmierinājumā, viņus nepārtraukti provocē ar jauniem mērķiem  un vismaz ikgadējām attīstības pārunām. 


Bet izrādās ir arī uzņēmumi, kur pasaka, ka attīstības plāni un pārrunas nav obligāti. Un tad cilvēki, kas pirms tam ir burkšķējuši un meklējuši attaisnojumus laikā, kura nekad nepietiek, pēkšņi apstulbst. Apstulbst, jo nesaprot, kas viņiem ir atņemts, bet jūt, ka tas ir kaut kas būtisks. Ir atņemts balsts, ar kura palīdzību augt. Varbūt pat pret paša tā brīža iegribām, bet tomēr augt. Jo ir jāaug, lai nenonīktu kā asns, kas nespēj izlauzties līdz saules gaismai.


Risinājums? Augt pašam. Augt par spīti. Aug ar prieku par to, ka es varu. Izveidot savu attīstības plānu. Jā, ideālā situācijā cilvēka talants saskan ar darbu, ko viņš dara. Bet citreiz gadās, ka darbs ir tikai ienākumu avots, lai nodrošinātu sava talanta attīstību. Un arī tas ir labi un pareizi. Tātad, kā rīkoties, ja darba devējs īsti nenodrošina, iespēju uzplaukt tieši Tavam talantam.


  1. Iepazīsti savu talantu! Kas ir tas, kas Tev patīk? Kas ir tas, kas Tev padodas?  Kas ir tas, kas rada vislielāko gandarījumu?

  2. Noformulē savu mērķi! Kas tieši tas ir? Kā Tu zināsi, ka esi to sasniedzis? Kāds labums būs Tev un citiem no tā, ka tas būs piepildījies?

  3. Sastādi plānu mērķa sasniegšanai! Soli pa solim. Termiņu pa termiņam.

  4. Nolīdz sazvērniekus! Ir jābūt cilvēkiem, kuri zin par Tavu mēŗki un Tavu plānu. Cilvēkiem jābūt tādiem, kurus Tu nekādā gadījumā negribētu pievilt vai likt viņiem vilties Tevī.

  5. Dari! Nevienai definētai stratēģijai nav jēgas. Jēga ir ieviestai stratēģijai.

  6. Katru gadu iemācīties kaut ko jaunu, kas Tev šķiet interesants. Braukt ar supu? Lūdzu! Vārīt zemeņu ievārījumu? Lūdzu. Tikai atceries, ka Ziemassvēkos Tev vajadzēs varēt pateikt, kas ir tā jaunā lieta, ko Tu šogad iemācījies!

  7. Iemācīt visu ko Tu zini un proti kādam citam. Kāpēc? Tāpēc, ka mācot citus, cilvēka paša mācīšanās efektivitāte ir 90%. Salīdzinājumam –lasīšanas efektivitāte ir 10% Pie tam zināšanu nodošana citiem ir viena no svarīgākajam cilvēka vajadzībām, un saskaņā ar Maslovu atrodas pašā vajadzību hierarhijas augšgalā. Varbūt tieši tas arī ir Tavs talants? Un ko tad, ja nevar īsti saprast, kas tad ir tas īstais talants, vai varbūt tiešām šajā dzīves posmā ir aktuālākas lietas? Tu vari darīt vienu no diviem

bottom of page