top of page
Search

Kā dabūt darbu?


Viena no manām neformālajām nodarbēm ir konsultēt draugus un paziņas darba meklējumos.

Pēdējo 2 nedēļu laikā satiku divus sev labi pazīstamus cilvēkus, kuri ilgstoši (apmēram gadu) nevar atrast sev darbu. Iemeslu saraksts, kāpēc augsti kvalificēts speciālists, labs vadītājs ir palicis darba tirgum nevajadzīgs mūsdienās ir daudz garāks kā to gribētos atzīt. Un bieži vien 99,9% gadījumu – tā ir situācija, kas noteica, ka cilvēks paliek bez darba nevis tas, ka cilvēka spējas, prasmes vai iemaņas vienā jaukā dienā būtu sabojājušās.


Iemesls, kāpēc rakstu šo blogu ir divējāds. Pirmkārt, es gribu aicināt visus izklaidējošos, pusizglītojošos un visādus citus masu medijus izbeigt kultivēt sabiedrībā domu par to, ka galvenais ir labi justies, būt atvērtam un viss notiks. Otrkārt, sniegt reālus ieteikumus tiem, kas ir bez darba.


Par pirmo. Uz manu jautājumu – ok, Tu esi bez darba. Ko Tu dari, lai atrastu darbu? Saņemu atbildi “Es esmu atvērts/-a piedāvājumiem…” vai “Es daudz laika veltu mājai un saviem hobijiem, tas man ļauj justies labi…”.  Es parasti atkārtoju jautājumu “Kas ir tas, ko Tu D A R I, lai atrastu darbu?” un ka likums saņemu tieši šīs pašas atbildes. Nu jau ar asarām acīs. Bet atbildes mana jautājumam vienkārši nav. Tāpēc mīļie masu mediji un sabiedriskās domas veidotāji, lūdzu, veicinām ideju, ka, lai būtu labi ir jāiegulda darbs. Intensīvs darbs. Katru dienu. Mērķtiecīgi. Veiksme neatnāk pie tiem, kas ir atvērti vien, veiksme atnāk pie tiem, kas veic.

Un te jau sākas stāsta otrā daļa. Ieteikumi. Tātad – atvērtība tas ir labi, bet ar to ir par maz. Daudz par maz. Recepte, ko es iesaku ir:

1)      Meklē kvalificētu palīdzību tajā dienā, kad Tevi atlaiž no darba, Tu pieņem lēmumu iet prom no darba, Tu saproti, ka robeža, lai uzmestu atlūgumu uz galda un aizcirstu durvis ir tepat. Palīdzēt var – visāda veida psiho-speciālisti,karjeras konsultanti, kouči, gudri personālvadības cilvēki. Draugi te nederēs, jo Tev vajag kādu, kam Tu varēsi paraudāt uz pleca.

2)      Atpūties, bet ne vairāk kā 4 nedēļas – pēc likuma ilgāks atvaļinājums nepienākas un labi, ka tā – ieslīgt bezrežīmā un nedisciplinētībā ir pārāk viegli

3)      Sakārto savu domāšanu - Tev vajag N A U D U, nevis D A R B U! Ja gribi darbu - ņem slotu un sāc slaucīt savas mājas pagalmu, Tev būs darbs. Ā, tas nav tas, ko Tu domā ar darbu?! Pareizi ar darbu Tu saproti to, kas nes ienākumus. Tātad naudu. Tātad Tev vajag naudu. Šajā punktā nemāni sevi ar domu, ka Tev izmaksāja lielu kompensāciju un Tev ir pietiekams bezdarbnieka pabalsts, lai Tu par to šodien nedomātu. Iespējams Tev ir kāds laiks, kad Tu var neuztraukties par naudu, bet nedomāt par to Tu nevari atļauties.

4)      Ne vēlāk kā sava “bez darba perioda” 30. dienā uzraksti 100 idejas, kā Tu varētu nopelnīt naudu. Tas ir jāizdara 24 h laikā. Idejām jābūt vismaz 100.

5)      Sāc strādāt pie 3-5 idejām no šī saraksta – raksti un sūti CV, mēģini pārdot savas profesionālās zināšanas kā pakalpojumu, attīsti savu hobiju par biznesu, varbūt realizē kādu pavisam traku ideju, ko kaimiņš sen jau gribēja izdarīt …

D A R I!!!

Comments


bottom of page