top of page
Search

365 000 soļu vairāk

2021. gads ir gads, par kuru domājot pat mani bērni saka, ka ir bijuši vismaz 2 gadi, ja ne visi 3.


Ja pirmais Covid krīzes gads pagāja zīmē – darīt, darīt, darīt, tad 2021. gadu vislabāk raksturotu vārds mācīties. Jāsaka, ka visattīstošākie un man visnoderīgākie mācīšanās notikumi bija tie, kuros sertifikātus neizsniedz. Tajā pat laikā, ir milzīgs prieks par iegūto PROSCI pārmaiņu vadības praktiķa sertifikātu un PCC līmeņa kouča sertifikātu.


Manas atziņas, kas varbūt var noderēt vēl kādam:


1) Ejiet prom no toksiskām darba vidēm, ar toksisku saprotot tādu vidi, kas tieši tev “sit ārā korķus”. Citiem varbūt nē, bet tev sit ārā. Tā enerģija, ko tu iztērē, skrūvējot tos korķus atpakaļ (jo visi citi taču saka, ka viss taču ir labi, ka visur tā ir…), ir zudusi enerģija. Pie tam dubultā. Iedomājies, ja tu to enerģiju liktu lietā, kas tev patiešām patīk un rada prieku, lietā, ko tu patiešām labi māki?


2) Mēģiniet! Ceļā uz PCC līmeņa kouča sertifikāciju saņēmu atgriezenisko saiti, ka saruna, kuru es esmu ierakstījusi iesniegšanai, ir viss kaut kas, tikai ne koučings. Es biju šokā, bet tik un tā iesniedzu līdzīgu sarunu izvērtēšanas komisijai. Tā tika labāk novērtēta kā tā otra, kas bija “pēc grāmatas”. Cilvēki pārāk bieži apstājas pēc tam, kad pirmais cilvēks, kam viņi stāsta par savu ideju vai plāniem, neaplaudē vai varbūt pat izsaka savas šaubas vai kritiku. Atcerieties, ka pasaulē ir vēl gandrīz 8 miljardi cilvēku, kuru viedoklis var būt atšķirīgs no tā viena cilvēka viedokļa. Mēģiniet vēlreiz!


3) Veltiet laiku sev un saviem mīļajiem. Man ļoti patīk sajūta pēc pietiekamas un kvalitatīvas atpūtas – skaidras domas, augsta spēja fokusēties, un darbi, šķiet, paši izdarās. Es zinu, ka vēl pēc pāris nedēļām “vāveres ritenis” būs paveicis savu. Fokusa noturēšana prasīs piepūli, un vienkāršu lietu paveikšana rādīsies kā Sīzifa akmens velšana kalnā. Bet man ir mans “Saraksts ar lietām, kas man obligāti jāizdara, lai es justos labi”, un es tiešām cenšos pie tā ļoti disciplinēti turēties.


Un kāpēc tieši 365 000 soļu vairāk? Tas ir tas, ko rāda mans soļu skaitītājs, kas saka, ka, salīdzinot ar 2020. gadu, ir noiets 1000 soļu dienā vairāk. Tagad laiks nākamajiem soļiem.


Comments


bottom of page